Szép volt, jó volt, történelmet írtunk itthon, de semmi sem tart örökké.

Sportautók Quick Race

Tartalomjegyzék

EREDMÉNYEK!

Eljött egy szombat este és a csapat nekifeküdt a Barcelonában található Circuit de Catalunya pályának. Miután elindultunk az időmérővel, mindenki nekilátott gyorsköröket futni. Jó volt hallani a kommunikációt, amikor valaki gyorskörön volt és beszéltek az előtte, vagy mögötte haladóval az előzés lebonyolításáról. Amikor megvoltunk az időmérővel, szinte azonnal indítottam az első versenyt, aminek a felvezető körében ismét újraindításra kényszerültem LAG probléma miatt. A második nekifutás itt már zökkenőmentes volt és elrajtolt a mezőny. Az első kanyart többen is kiszélesítették a koccok, illetve sérülés elkerülése érdekében (volt is miért), mert voltunk néhányan, akik elnéztük a féktávot. A 4. körben észrevettem a 2-es szektorban, hogy beszaladt a pálya mellé egy tehén és sárga zászlót rendeltem el, mint lobbivezető. Legendák keringtek a versenyen a sárga zászlós fázis alatt, hogy ki milyen tehenet látott (volt, aki Milka tehenet, de olyan is volt, aki a Tibicsoki tehenet látta). Amikor a 10. körben rászóltak a fülemre, hogy megoldották a tehén problémát, azonnali hatállyal visszavontam a korlátozást és teljes pályás zöld zászlót kiáltottam. A verseny vége felé jöttek a lekörözések, amit rendben megoldottak a pilóták, de amit észrevettem ezzel kapcsolatban, hogy akit leköröznek, az olykor elhagyja a pályát, vagy az ideális ívet. Nem kell lemenni a pályáról, hanem menni kell az ideális íven és a leköröző majd megoldja. Ettől függetlenül elveheti a gázt, csak ne tegyen drasztikus lassítást, vagy hirtelen irányváltást.

A második futamot többen is kihagyták különböző indokokra hivatkozva, így Csobad, Lacamester, danika0113 és IceSanyi nélkül kezdtük. Kicsit kellemetlen volt ez a hirtelen döntés a részükről, de ez van. A második verseny nagyon nyugodtan telt és 1 esetet leszámítva semmi nem történt. Az eset Pempasz és Nakano21 között történt. Olyan helyen szeretett volna Pempasz Nakano21 mellé bebújni, ahol nem volt hely és még olyan pozícióban sem volt. Ugyan óvás nem jött ezzel kapcsolatban, de megnéztem utólag az esetet és Pempasz manővere teljesen felesleges volt. Ugyanis a balos kanyar ívének kezdetén ő még a gázon állt, de még nem volt benn Nakano21 pilóta mellett, aki már a kanyarodást kezdte meg, mikor Pempasz autója megkoccolta és kipördült.

A baleset okozásáért Pempaszt Figyelmeztetésben részesítem.

Az eredmények érvényesek, Mindenkinek gratulálok!